baner1procent

sklep
Diabeciakowy sklep Krófka
Kupuj i Pomagaj!
Arrow
Arrow
Slider
%PM, %01 %736 %2014 %18:%lipca

Ruszyło pierwsze w Polsce Wirtualne Muzeum Cukrzycy!

www.wirtualnemuzeumcukrzycy.pl

Od dziś można przeglądać zasoby pierwszego w Polsce Wirtualnego Muzeum Cukrzycy. Każdy, zainteresowany historią diabetologii, znajdzie tam archiwalne
zdjęcia, publikacje oraz artykuły. Internauci będą mogli również wzbogacić je, przesyłając swoje materiały ilustrujące walkę z chorobą. 

 

Wirtualne Muzeum Cukrzycy to innowacyjny pomysł, który staje się pomostem między teraźniejszością a przeszłością. Wykorzystując nowoczesne technologie, pozwala spojrzeć na zamierzchłe czasy i zmierzyć się z historią diabetologii. To możliwość dla każdego, by prześledzić drogę, jaką musieli przejść pacjenci i lekarze w walce o dzisiejsze standardy terapii.

Cukrzyca jest chorobą, która wpływa nie tylko na samego pacjenta, ale również na całe jego otoczenie. Dzisiaj diabetycy mogą żyć jak zdrowe osoby – nie stosując wyniszczającej diety i nie rezygnując z aktywności fizycznej. Jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu cukrzyca bardzo mocno ingerowała w życie chorego, izolując go i skazując na bolesne iniekcje. W dzisiejszych czasach różnią się również zalecenia lekarskie i akcesoria medyczne. Wirtualne Muzeum Cukrzycy powstało po to, by te zmiany pokazać.

„Pomysł na stworzenie Wirtualnego Muzeum Cukrzycy zrodził się w czasie obchodów 90-lecia odkrycia insuliny. Zgromadziliśmy z tej okazji mnóstwo archiwalnych materiałów i uznaliśmy, że warto się nimi podzielić ze wszystkimi Polakami. Przeglądając same zdjęcia, można dostrzec postęp, jaki dokonał się w diabetologii na przestrzeni ostatnich 100 lat. Chcemy, by młode pokolenia miały świadomość niesamowitej zmiany jakościowej życia cukrzyków, dlatego zapraszamy wszystkich, do przesyłania swoich materiałów” – powiedziała Monika Chmielewska-Żehaluk, Dyrektor Komunikacji Grupy Sanofi.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Wirtualnego Muzeum Cukrzycy. Na www.wirtualnemuzeumcukrzycy.pl można znaleźć archiwalne zdjęcia, bibliografię oraz artykuły związane z diabetologią. Zachęcamy również do przesyłania materiałów związanych ze stosowanymi w przeszłości terapiami cukrzycy, które zobrazują postępy w leczeniu, archiwalnych zdjęć przedstawiających akcesoria medyczne lub leki, skanów wycinków prasowych, tytułów dawnych opracowań medycznych.

Stwórzmy razem miejsce historii wspólnej walki z cukrzycą.
Materiały wraz z opisem prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ';document.getElementById('cloak2cafcb7cbd67bb739bc2a55c08a84bd4').innerHTML += ''+addy_text2cafcb7cbd67bb739bc2a55c08a84bd4+'<\/a>';


Informacje o Sanofi
Grupa Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, zaangażowaną w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) oraz w Nowym Jorku (NYSE: SNY).

Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznany w branży producent dermokosmetyków, Genzyme,
producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej.

Jedna z 82 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.sanofi.pl
Dodatkowych informacji udzielają:
logo sanofiAleksandra Adrian
Procontent Communications
Tel. +48 827 04 01 wew. 102; kom. +48 881 337 333
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika Chmielewska-Żehaluk
Dyrektor Działu Komunikacji
Tel. +48 22 280 07 53; kom. +48 695 588 881
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Please publish modules in offcanvas position.

Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony.

Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce bezpieczeństwa

Zrozumiałem