PORADY TECHNICZNE

6 września 2011 Dla rodziców

- pamiętajmy, aby do zbiorniczka nie przetłaczać insuliny prosto z lodówki - bardzo napowietrza się. Potem już tylko krok do znanych wszystkim problemów z powietrzem w wężyku.

- zapisujmy wyniki, uwagi, nietypowe sytuacje. Bardzo pomaga przegląd z kilku ostatnich dni, szczególnie gdy cukry szaleją!

- w ciepłe dni opakowanie, przed założeniem nowego wkłucia warto włożyć na trochę do zamrażalnika opakowanie z wkłuciem. Tworzywo nabierze sztywności i unikniemy w ten sposób zgięcia kaniuli.

 

- w upalne dni do zbiorniczka warto przetłaczać niewielkie ilości insuliny i dopełniać co dwa, trzy dni świeżą porcją, przechowywaną w chłodzie. Pamiętajmy, że insulina jest białkiem i jest wrażliwa na temperaturę. Tak samo jak w siarczyste mrozy, przebywając na dworze z insuliną, chowamy blisko ciała peny lub wężyk od pompy.

- stosując wkłucia metalowe z dodatkowym plasterm (np. wkłucie "Sure-T") miejsce przyklejenia plastra z łącznikiem wężyka również oczyścić spirytusem. Plasterek nie będzie się odklejał.

- w lodówce obok insuliny powinien znaleźć się ... termometr i czasem popatrzmy na temperaturę jaką wskazuje. Lodówka to tylko urządzenie i ma prawo sie zepsuć albo niedomagać. Uwaga ta ma ogromne znaczenie w przypadku lodówek, których nie znamy np. w hotelu lub na wakacjach. Zanim włożymy do nich insulinę koniecznie sprawdźmy czy nie mrozi zamiast chłodzić!

MO

Chcesz nam pomóc, a nie wiesz jak?

Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony.

Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce bezpieczeństwa

Zrozumiałem