baner1procent

%PM, %08 %905 %2015 %21:%listopada

Zajęcia dla dzieci na V Konferencji "Ludzie na Poziomie"

Mini Kosmonauta - nauka o Kosmosie.
Zapraszamy na Warsztaty Astronomiczne, które są skierowane do dzieci w wieku 6-9 lat. Zabierzemy Was w podróż po Wszechświecie, w czasie której poznacie wiele cennych informacji o Kosmosie, Układzie Słonecznym oraz innych powiązanych tematach.
W programie warsztatów dowiecie się co to jest:
Układ Słoneczny - nauczycie się podstawowych wiadomości o planetach, poznacie bliżej Słońce i Księżyc.
Wszechświat - dowiecie się czym zajmuje się nauka kosmologii, co to są gwiazdy, galaktyki i  czarne dziury.
Inne kosmiczne ciekawostki -  pogłębicie swoją wiedzę na temat podróży kosmicznych, dowiecie się kim są astronauci i jak nimi zostają, jakie mają kombinezony oraz poznacie informacje o sondach kosmicznych.

Artykuły powiązane

 • Nightscout i AndroidAPS - zapraszamy na spotkanie 16 czerwca

  Szanowni Państwo,
  Fundacja Diabeciaki zaprasza do Łodzi na spotkanie z zespołem terapeutycznym, studentami kierunku studiów podyplomowych "Edukator w cukrzycy" oraz pacjentami i ich rodzinami.
  Spotkanie poświęcone będzie dwóm tematom:

 • Cajon da radość - zapisz się na zajęcia!

  Muzykoterapia jest lepsza niż tabletki na stres. Dzięki niej możemy w przyjemny sposób uspokoić nerwy, zadbać o równowagę psychiczną.
  Wprowadzamy specjalistyczne warsztaty w PESTCE prowadzone przez Adama Lewandowskiego, najlepszego studyjnego perkusistę w Polsce ---- http://adamlewandowski.pl

 • Diabeciaki na II Halowych Mistrzostwach Polski Dzieci z Cukrzycą w Suchym Lesie

  Za wyprodukowanie dla Diabeciaków koszulek dziękujemy firmie Seisan http://www.seisan.pl/pl/

  Diabeciaki na II Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Cukrzycą w Suchym Lesie wyruszyli, by wesprzeć drużynę z Lublina S.O.S. Diabetyka. Podobnie jak w roku ubiegłym, imprezie patronowali, m.in. Polski Komitet Olimpijski, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Organizatorzy zaprosili 16 drużyn i blisko 150 zawodników z całej Polski oraz team z Anglii. Dzieci i młodzież zagrali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodzieżowej Kamil ( 2004) i Krzysiek (2005) z łódzkiego oraz Kamil (Rzeszów) i Maks (Toruń) z rocznika 2004. W kategorii młodszej grali Wiktor i Mateuszu (2008) oraz dwóch Jakubów z roczników 2009 i 2011. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy zespołowej dwóch naszych starszych Diabeciaków wywalczyło dwie spośród trzech indywidualnych nagród całych Mistrzostw. Kamil Matuszewski zdobył statuetkę Króla Strzelców ,a Krzysiek Żak odebrał nagrodę najlepszego bramkarza tych Mistrzostw. Oczywiście nie było by tych nagród gdyby nie wsparcie i duża praca dwóch pozostałych naszych chłopaków Maksa Muranowskiego i Kamila Sabały oraz zawodników z Lublina.Wszyscy nasi chłopcy grają w piłkę nożną od wielu lat i mimo trudów jakie niesie ze sobą choroba pielęgnują swoją pasję.

  Należy dodać, że na boisku była współpraca, chłopcy grali piłką i nie było żadnej fuszerki tylko futboll przez duże F. Kamil i Krzysiek zostali również zaproszeni do reprezentacji Słodkiej Polski gdzie rywalizowali z Panami: Pawłem Wojtalą, Tyrajskim Norbertem, Jarosławem Araszkiewiczem, Bartoszem Bosackim, Michałem Jelińskim. A w rywalizacji z Mistrzami to nasz Diabeciak strzelił 2 gole.Nie możemy też zapominać o naszych najmłodszych zawodnikach ,którzy wcieleni do drużyny S.O.S. Diabetyka wywalczyli brąz w jej szeregach.

  Nasi rodzice: mamy, tatusiowie, siostry i bracia wspierali dzielnie chłopaków przeżywając każdy mecz. Chłopcy mogli liczyć na rady i wsparcie taty Jakuba, który od lat młodzieńczych również gra w piłkę nożną i także choruje na cukrzycę typu I. Mama Wiktora nadawała rytm kibicom Diabeciaków a wspólne zaangażowanie nas wszystkich stworzyło niepowtarzalną rodzinną atmosferę.

  Istotą tych Mistrzostw nie są jednak nagrody gdyż wszyscy ich uczęstnicy są już zwycięzcami. Wszyscy – bez względu na zajęte miejsce – otrzymują medale i nagrody. Cukrzyca to wymagająca choroba. Zarówno od chorego jak i jego opiekunów. Ale nie jest ona i być nie powinna barierą dla sportowych marzeń dzieci, ludzi młodych. Zarówno w naszym kraju, jak i w całej Europie mamy tego przykłady – ludzi, którzy chorując na cukrzycę sięgają po najwyższe laury, w tym również olimpijskie złoto. A organizatorzy Halowych Mistrzostw Polski i zawodnicy pokazują cukrzycy czerwoną kartkę, odsyłając ją na trybuny. Na boisku widzimy rywalizację w duchu fair play, opartą na pozytywnych emocjach dzieci – uczestników zawodów. Tutaj każdy podaje dłoń zawodnikowi przeciwnej drużyny i udziela pomocy w potrzebie.Nie wynik jest tu przecież najważniejszy. Liczy się przede wszystkim radość młodych zawodników z udziału w zawodach. Nie można wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu ludzi w to przedsięwzięcie. Począwszy od przedstawicieli sportu, olimpijskich mistrzów, piłkarzy, przedstawicieli władz, artystów po tłumy ludzi dobrej woli: wolontariuszy, którzy z własnej woli od zaplecza wspierają słodki świat.

   

   

 • Na turnusie letnim w Krynicy Górskiej czeka nas moc atrakcji

  Zakończyliśmy zapisy na tegoroczny turnus rehabilitacyjny. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie. W tym roku wyruszamy 23 lipca do Krynicy Górskiej. To bardzo urokliwe miejsce, które warto zobaczyć. Moc atrakcji czekać nas wszystkich będzie w OSW Hajduczek. Poniżej lista tego, co oferuje nam ośrodek. Kierownicy turnusujak co roku wybiorą i dostosują dla naszych pociech to, co najciekawsze.

 • Zapraszamy na Obóz Sportowy Piłki Nożnej

  Na obóz zapraszamy chłopców w wieku 16-17 lat chorujących na cukrzycę typu 1 i trenujących piłkę nożną w klubach zarejestrowanych w Wojewódzkich Związkach Piłki Nożnej. Wiemy jak dużo zależy od przygotowania do aktywności fizycznej diabetyków. Stale prowadzone są w tym obszarze badania, tak by zalecenia specjalistów były adekwatne i odpowiednie dla wyczynowych sportów, pozostając w dbałości o zdrowie pacjenta. Dlatego w trakcie obozu sportowego będzie ściśle monitorowana glikemia, spożywane posiłki i płyny oraz wykonywany wysiłek fizyczny.

  Gdzie złożyć wniosek i co powinien zawierać? O tym i o sportowym obozie w całości wyjaśni poniżej dołączone pismo.

  Zapraszamy!

  list zapraszajacy1

Please publish modules in offcanvas position.

Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony.

Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce bezpieczeństwa

Zrozumiałem