Accu-Check Mamy

Ruszyła strona internetowa Accu-Chek dla kobiet z cukrzycą ciążową.

logo roche accu check mamy

Właśnie została opublikowana strona internetowa mamaZcukrzyca.pl przygotowana przez Roche Diagnostics Polska sp. z o.o. z myślą o kobietach, które mają cukrzycę ciążową.

Cukrzyca ciążowa

Szacuje się, że w Polsce rocznie rozpoznaje się cukrzycę ciążową u ok. 3,4% ciężarnych. Oznacza to populację około 15 tysięcy kobiet ciężarnych z tym powikłaniem położniczym.

Do cukrzycy ciążowej może prowadzić przejściowe pogorszenie metabolizmu glukozy i insuliny podczas ciąży. Może to mieć niekorzystny wpływ zarówno na przebieg ciąży, jak i na rozwój dziecka. Jednak szybkie wykrycie cukrzycy ciążowej i odpowiednie jej leczenie dają olbrzymią szansę na szczęśliwe zakończenie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka.

www.mamaZcukrzyca.pl – kompendium wiedzy w jednym miejscu.

Co to jest cukrzyca ciążowa? Jakie są kryteria rozpoznania? Jak powinna wyglądać moja dieta? To tylko nieliczne pytania, jakie zadają sobie kobiety z cukrzycą ciążową. Firma Roche Diagnostics Polska, dystrybutor m.in. glukometrów i pomp insulinowych Accu-Chek, przygotowała stronę internetową z myślą o przyszłych mamach, które mają cukrzycę ciążową. Strona ta wypełniona jest po brzegi wartościowymi informacjami, e-bookami edukacyjnymi oraz zestawami diet. Znalazła się tam nawet lista niezbędnych rzeczy, które warto ze sobą zabrać do szpitala przed porodem.

Strona internetowa www.mamaZcukrzyca.pl jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Accu-Chek Mamy”, prowadzonej przez Roche Diagnostics Polska. W ramach tej akcji już ok. 6 000 kobiet z cukrzycą ciążową dostało materiały edukacyjne.

***O Roche Diagnostics:

Roche Diagnostics jest jednym ze światowych liderów branży wyrobów medycznych. Oferuje m.in. glukometry 
i pompy insulinowe marki Accu-Chek. Priorytetem firmy jest oferowanie pacjentom urządzeń oraz wiedzy, które ułatwią codzienne życie z cukrzycą. Na całym świecie marka Accu-Chek jest utożsamiana z dokładnym pomiarem glikemii.

Dodatkowych informacji udziela:

Renata Radzik, Starszy specjalista ds. Marketingu

renata.radzik@roche.com  

Accessibility