III Pediatryczna Akademia Diabetologii

Szanowni Państwo,

w dniach 5 – 6.12.2014 r. w Hotelu Wodnik w Słoku /k. Bełchatowa odbyła się trzecia edycja Pediatrycznej Akademii Diabetologii zorganizowana przez Sekcję Pediatryczną Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Fundację „Pomoc Młodym Diabetykom”  

listA4 1

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w trzeciej edycji Pediatrycznej Akademii Diabetologii organizowanej przez Sekcję Pediatryczną Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Fundację „Pomoc Młodym Diabetykom”, która odbędzie się w dniach 5 – 6.12.2014 r. w Hotelu Wodnik w Słoku /k. Bełchatowa.

Konferencja adresowana jest do całych diabetologicznych zespołów terapeutycznych: do lekarzy pediatrów diabetologów, pielęgniarek edukacyjnych, dietetyczek, psychologów. 

Zaproszenie   Program konferencji

Wzorem poprzednich lat nasze spotkanie będzie służyć wzajemnej wymianie doświadczeń związanych z leczeniem dzieci chorych na cukrzycę w Polsce. Poprzednie edycje naszej szkoły spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem ze strony wszystkich uczestników.

W programie konferencji odbędą się wykłady, debaty oraz warsztaty dotyczące praktycznych aspektów terapii dzieci chorych na cukrzycę. Omawiane będą zagadnienia dotyczące zaburzeń dojrzewania oraz odżywiania u dzieci z cukrzycą. Kolejne tematy dotyczyć będą problemów z terapią pompową dotyczące bolusów przedłużonych, wskazań i przeciwwskazań do terapii pompowej. Przedstawiony będzie projekt eksperymentalnej immunoterapii w cukrzycy typu 1.

Przedstawimy również nowe wytyczne ISPAD 2014 oraz propozycje zmian w Zaleceniach PTD na rok 2015 dotyczących opieki nad dzieckiem chorym na cukrzycę.
Pragniemy nadmienić, że nasze Spotkanie ma na celu również zacieśnianie więzi pomiędzy ośrodkami diabetologicznymi, które coraz ściślej ze sobą współpracują zarówno na niwie naukowej, jak i klinicznej.

Mamy nadzieję, że Wieczór „Pełen Gracji” pozwoli nam ten cel zrealizować.
Będzie dla nas dużym zaszczytem, jeśli przyjmiecie Państwo zaproszenie do udziału w Pediatrycznej Akademii Diabetologicznej.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizatorów Konferencji,

Agnieszka Szadkowska,

Wojciech Młynarski,

Barbara Kucharska

Accessibility