Obóz sportowy piłki nożnej / 2021

Szanowni Państwo, 

Po raz trzeci mamy przyjemność w zaprosić grupę młodych zawodników z cukrzycą typu 1 na obóz sportowy piłki nożnej, który odbędzie się w Kleszczowie, w dniach od 27.06.2021 do 4.07.2021. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na zorganizowanie wydarzenia i stopniowy powrót do normalnego życia oraz dawnej aktywności sportowej. Na obóz zapraszamy chłopców w wieku 14-15 lat (roczniki 2006 i 2007), uprawiających piłkę nożną przynajmniej 2 razy w tygodniu w klubach sportowych. Pierwszeństwo mają zawodnicy grający w klubach zarejestrowanych w Wojewódzkich Związkach Piłki Nożnej.  

W celu zgłoszenia dziecka na obóz, należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz dołączyć skany następujących dokumentów: 

  • karty zawodnika PZPN 
  • zaświadczenia od trenera o regularnym uprawianiu sportu i przynależności do klubu sportowego 
  • wypełnionej karty kwalifikującej do uprawiania sportu od prowadzącego lekarza diabetologa 

Wszystkie dokumenty prosimy dostarczyć w dniu szkolenia 5 czerwca 2021 roku. Uwaga! Karta kwalifikacyjna będzie wypełniona na miejscu. 

Karta kwalifikacyjna uczestnika obozu sportowego 2021_pobierz tutaj

Podejmujemy się wspólnie trudnego zadania, będąc świadomymi konsekwencji minionego czasu dla aktywności fizycznej dzieci.  Dziećmi będzie opiekował się Zespół lekarzy, trenerów i opiekunów, który jest zaszczepiony przeciwko Sars-Cov-2 i współpracuje ze sobą już od kilku lat. 

Oprócz dobrej zabawy i wielu godzin spędzonych na boisku piłkarskim, będziemy uczyć dzieci  „diabetologii w praktyce”. W tym roku, podobnie, jak na wcześniejszych obozach piłkarskich, zespół medyczny będzie prowadził badania i obserwacje, które mają posłużyć w lepszym leczeniu cukrzycy typu 1.  Zawodnicy będą podczas wyjazdu korzystać ze sport-testerów oraz akcelerometrów (monitory aktywności fizycznej i snu). 

Podczas wyjazdu wszyscy uczestnicy korzystać będą z systemu ciągłego monitorowania glikemii (CGM), nawet jeśli w warunkach domowych ich nie używają. Ma to na celu zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa oraz przekonanie młodzieży do korzystania z nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy.  

Dodatkowo, część uczestników będzie miała możliwość zapoznania się z działaniem najnowocześniejszej obecnie pompy insulinowej firmy Medtronic MiniMed 780G i wypróbowania jej w trakcie obozu. Liczba zawodników, którzy będą mogli wypożyczyć pompę, zależeć będzie od liczby chętnych oraz liczby urządzeń udostępnionych przez firmę. W związku ze specyfikacją urządzenia, jego użycie na obozie będzie wymagało podłączenia go ok. 3 tygodnie wcześniej tak, aby algorytm pompy mógł „nauczyć się” danego pacjenta. Będzie to wymagało przyjazdu do Łodzi i wzięcia udziału w specjalnie zorganizowanym szkoleniu połączonym z podłączeniem pompy MiniMed 780G w dniu 05.06.2021 roku. w Klinice Pediatrii, Diabetologii, Endokrynologii i Nefrologii – oraz udziału w jednej/dwóch telewizytach przed rozpoczęciem wyjazdu. Prosimy wziąć pod uwagę konieczność dodatkowego zaangażowania oraz preferencje dziecka, a następnie zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym czy chcielibyście Państwo wypróbować działanie pompy MiniMed 780G przed i w trakcie obozu. Jednocześnie podkreślamy, że decyzja ta nie będzie mieć żadnego wpływu na kwalifikację Państwa syna na obóz – decyzja o przyjęciu poszczególnych zawodników będzie oparta o liczbę zgłoszeń, możliwości organizacyjne Fundacji oraz aktualne przepisy sanitarno-epidemiologiczne. 

Udział w obozie oraz prowadzonych w trakcie niego badaniach nie wiąże się z żadnym zwiększonym ryzykiem w stosunku do udziału w turnusie rehabilitacyjnym. Badanie będzie prowadzone na warunkach ubezpieczenia OC badacza, które zostanie przedstawione bliżej samego wyjazdu.  

Z poważaniem
Organizatorzy

 pliki do pobrania:

  1. nowe-wytyczne-gis-mz-dla-organizatorow-wypoczynku-letniego-i-men-dzieci-i-mlodziezy-w-2021-r
  2. Regulamin Obozu sportowego

Sportowy fotoreportaż

Accessibility