Lista kompatybilnych telefonów dla aplikacji FreeStyle LibreLink (wersje 2.8.1 dla iOS i 2.8.2 dla systemu Android)

Szanowni Państwo,
Za nami pierwszy tydzień w nowej sytuacji refundacyjnej. Jesteśmy w pełni świadomi wyzwań jakie ona przyniosła. Ogromnie doceniamy Państwa starania związane z udostępnieniem pacjentom możliwości stosowania systemów ciągłego monitorowania glikemii.
Bardzo dziękujemy za wszystkie przekazane nam w zeszłym tygodniu sygnały. Ze strony Abbott niemal co dzień kontaktujemy się z NFZ i MZ chcąc rozwiązać wszystkie pojawiające się wątpliwości.
Oczywiście prowadzimy działania edukacyjne w zakresie interpretacji zapisów, zarówno do grona lekarzy jak i pacjentów.
Poniżej przekazujemy odpowiedzi na kilka kluczowych i powtarzających się zapytań, mając nadzieję, że będą pomocne w Państwa codziennej praktyce.

  • Zlecenia wystawione w poprzednim roku.
    W przypadku systemu FreeStyle Libre 2, nie ma konieczności anulowania zlecenia wystawionego w poprzednim roku. Zgodnie z zapisami rozporządzenia wymóg taki dotyczy jedynie systemów rtCGM. Ponadto, w przypadku realizacji zlecenia dla dziecka, stosowana jest każdorazowo niższa odpłatność tj. 51 zł za sensor.
  • Limit sensorów
    Podczas realizacji zlecenia, firma Diabetyk24 weryfikuje liczbę zakupionych przez pacjenta sensorów w okresie ostatniego pół roku. Tym samym, w przypadku wystawienia przez lekarza zlecenia na 3 sensory miesięcznie przez okres 6 miesięcy, czyli 18 łącznie, pacjentowi wydane zostanie maksymalnie 13 sensorów, zgodnie z rozporządzeniem.
    //www.freestyle.abbott/pl-pl/pierwsze-kroki/lista-kompatybilnych-urzadzen.html
  • Zapytania dotyczące refundacji FreeStyle Libre 2 pacjenci mogą kierować bezpośrednio na bezpłatną infolinię 800 500 800.
Accessibility