Obóz Kondycyjny dla dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1 w wieku 9-13 lat.

Pliki do pobrania:

Karta kwalifikacyjna_kliknij tutaj
Regulamin obozu_kliknij tutaj
Niezbędnik Kleszczów_kliknij tutaj

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Obóz Kondycyjny dla dzieci i młodzieży z cukrzycą typu 1 w wieku 9-13 lat, który odbędzie się w Kleszczowie woj. łódzkie, w dniach od 25.06.2023 do 02.07.2023.

Podejmujemy się wspólnie trudnego zadania, będąc świadomymi konsekwencji minionego czasu dla aktywności fizycznej dzieci.
Dziećmi będzie opiekował się zespół lekarzy, trenerów i opiekunów, który jest zaszczepiony przeciwko Sars-Cov-2 i współpracuje ze sobą już od kilku lat.

Oprócz dobrej zabawy i kilku godzin dziennie spędzonych na opracowanej przez specjalistów aktywności fizycznej będziemy uczyć dzieci „diabetologii w praktyce” poprzez serię atrakcyjnie poprowadzonych wykładów z dietetyki i edukacji zdrowotnej. W tym roku, podobnie, jak na wcześniejszych latach zespół medyczny będzie prowadził badania i obserwacje, które przysłużą się do lepszego leczenia cukrzycy typu 1.

Uczestnicy na obozie będą korzystać ze sport-testerów oraz akcelerometrów (monitory aktywności fizycznej i snu).

Podczas wyjazdu wszyscy uczestnicy korzystać będą z systemu ciągłego monitorowania glikemii (CGM), nawet jeśli w warunkach domowych ich nie używają. Ma to na celu zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa oraz przekonanie dzieci i młodzieży do korzystania z nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy w celu odciążenia rodziców z codziennych obowiązków. W miarę możliwości będziemy mogli zastosować u uczestników obozu inne niż używane na co dzień systemy monitorowania glikemii. Nie jest to obowiązkowe, bardziej chodzi o możliwość, aby pod okiem specjalisty przetestować inny system pomiaru i dokonać oceny, który jest bardziej akceptowalny.

Podczas pobytu będziemy stosować laseroterapię biostymulacyjną na miejsca narażone na wielokrotne wstrzyknięcia w celu wyrównania tkanki podskórnej.

Udział w obozie oraz prowadzonych w trakcie niego badaniach nie wiąże się z żadnym zwiększonym ryzykiem w stosunku do udziału w turnusie rehabilitacyjnym. Badanie będzie prowadzone na warunkach ubezpieczenia OC badacza, które zostanie przedstawione bliżej samego wyjazdu.

informacje i kontak:
693 056 654
prezes@diabeciaki.pl

Accessibility