CERTYFIKOWANY KURS REDUKCJI STRESU

ZAPROŚ UWAŻNOŚĆ DO SWOJEGO ŻYCIA
CERTYFIKOWANY KURS REDUKCJI STRESU (Mindfulness Based Stress Reduction)

Życiu każdego z nas towarzyszą niejednokrotnie trudności, lęk o przyszłość, choroby, starzenie się, często niepewność jak nawiązywać kontakty z innymi, poczucie bycia w oddzieleniu od świata natury. Szybkie tempo życia, bombardowanie informacjami z zewnątrz, obezwładniają mózg i prowadzą do frustracji, zmartwień, ataków paniki, czy braku cierpliwości. Dlatego bardzo ważne jest zadbanie o wewnętrzne zasoby, które służą radzeniu sobie ze stresem, bólem, czy chorobą.

Uważność pomaga radzić sobie ze stresem w wielu obszarach naszego życia: w pracy, szkole, zdrowiu, w relacji ze sobą, w kontakcie z drugim człowiekiem, w zmieniających się zadaniach do wykonania, czy kolejnych obowiązkach.
Koncentracja na bieżących przeżyciach, z przyjaznym nastawieniem i akceptacją, zauważanie ich, przyjmowanie i obserwowanie bez względu na to, czy są przyjemne, nieprzyjemne, czy neutralne to istota uważności.

Zapraszam od WRZEŚNIA na 8-tygodniowy trening redukcji stresu MBSR metodą mindfulness

STACJONARNIE we wtorki od 18.00 – 20.30.
w siedzibie FUNDACJI DIABECIAKI W ŁODZI UL. BŁ. A. PANKIEWICZA 15.

Certyfikowany kurs redukcji stresu jest realizowany według programu oryginalnego, zgodnie z międzynarodowymi standardami Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA). Program 8 – tygodniowego kursu redukcji stresu w oparciu o uważność został opracowany przez profesora neurobiologii Jona Kabat – Zinna i po raz pierwszy zrealizowany z powodzeniem w Klinice Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Medycznym w Worcester (Massachusetts/USA) w latach 70-tych.

Współczesne badania naukowe na całym świecie potwierdzają, że MBSR, czyli Mindfulness-Based Stress Reduction, to jeden z najbardziej przebadanych programów tego typu na świecie. Redukuje stres do zdrowych granic, wspomaga leczenie wielu chorób, poprawia koncentrację, zwiększa odporność, poprawia zdrowie fizyczne i emocjonalne, wspomaga rozwój inteligencji emocjonalnej, relacji i pozwala uzyskać lepsze samopoczucie, a co za tym idzie, w sposób realny zmienia jakość naszego życia.

Program opiera się w całości na świeckich technikach medytacyjnych dostarczając jednocześnie wielu narzędzi do obserwacji siebie i otoczenia z ciekawością i bez oceniania.

Kurs MBSR prowadzony jest dla klientów indywidualnych, ale także w instytucjach takich jak: szpitale, ośrodki psychoterapii, szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia, placówki edukacyjne, fundacje. Dla wszystkich, którzy pracują na co dzień z ludźmi pomagając im w dążeniu do osiągania równowagi i w powrocie do zdrowia.

KLIENCI O KURSIE:

„Brałam udział w 8-tygodniowym kursie redukcji stresu MBSR organizowanym przez Magdę. Kurs był wypełniony ćwiczeniami, nagraniami, które mogłam odsłuchiwać w każdej chwili, kiedy chciałam praktykować medytację. Liczne ćwiczenia i uważność Magdy na każde zapytanie, spowodowała że w 100% przyjęłam wiedzę popartą praktyką i stosuję ją z powodzeniem od 2 lat. Co najważniejsze, odkryłam przyczyny stresu u siebie i zredukowałam go na tyle, że teraz po prostu doceniam siebie, jestem spokojniejsza, radosna i zadowolona, a moi bliscy cieszą się razem ze mną. Gorąco polecam profesjonalne zajęcia z Magdą.” Justyna Z.

„Byłam w totalnej rozsypce i miałam poczucie chaosu, a to skutkowało ciągłym niepokojem w środku, łącznie z tym że bolał mnie żołądek, źle się czułam, codziennie na nic nie miałam ochoty. Indywidualny kurs redukcji stresu z Magdą pozwolił mi ustawić się na nowo, uporządkowałam wiele spraw, przestałam uprawiać prokrastynację i w końcu zaczęłam zarządzać sobą w czasie. Dzięki poznanym technikom i narzędziom czerpię radość z każdej chwili, jem uważnie, ćwiczę uważnie, chodzę uważnie i co najważniejsze, mam super uważny kontakt z otoczeniem. Polecam kurs redukcji stresu u Magdy, ponieważ współpraca z nią to czysta przyjemność. Jest to ciepła i empatyczna osoba, zajęcia są prowadzone z ogromną uwagą na klienta, Magda daje dużo przestrzeni na to, aby ze spokojem przyjrzeć się sobie, temu co
w środku.” Anna D.

„8 tygodni kursu MBSR z Magdą było niezwykłym czasem… Nie sądziłam, że to, co działo się podczas spotkań i praca pomiędzy nimi może tak bardzo wpasować się w moje aktualne potrzeby i sytuację życiową. Były wzloty i upadki, chwile, kiedy z wdzięcznością praktykowałam mindfulness, robiłam zadania, ale i momenty, kiedy zmagałam się ze sobą, odkładałam praktykę “na później”… Każde z tych doświadczeń było cenne, nauczyło mnie uważności na siebie, akceptacji tego, co i w jaki sposób przeżywam, zaufania sobie i słuchania swojej intuicji. Przede wszystkim jednak, dałam sobie czas na to wszystko. Miałam też szczęście, że w procesie towarzyszyła mi Magda ze swoją mądrością, doświadczeniem i poczuciem humoru – jestem ogromnie wdzięczna za ten niezwykły czas i piękne towarzyszenie”. Monika S.

CO OTRZYMASZ?

  • 8 spotkań po 2,5 h raz w tygodniu
  • udział w Dniu Uważności – sesja praktyki
  • materiały i nagrania z instrukcjami do własnej praktyki w domu
  • certyfikat ukończenia kursu
  • opiekę i wsparcie podczas trwania całego kursu
  • indywidualna konsultacja przed i po kursie

TERMINY SPOTKAŃ: wtorki w godz. 18.00 – 20.30
Wrzesień 26.09.,
Październik 03.10., 10.10., 17.10., 24.10., 31.10.
Listopad 07.11., 14.11.,

DZIEŃ UWAŻNOŚCI 04.11.2023

ZAPISY TRWAJĄ DO 25.09.23
TWOJA INWESTYCJA to 1300 zł.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS?

Zadzwoń do mnie pod numer 668-016-568, lub skontaktuj się poprzez Messenger, lub napisz na adres: magda.koch.wilk.zyciewharmonii@gmail.com aby upewnić się czy są wolne miejsca w grupie. Jeśli tak, to umówimy się na spotkanie lub porozmawiamy podczas wstępnej konsultacji, opowiem więcej o kursie, zdecydujesz czy jest on dla ciebie.
Kurs prowadzony jest w zamkniętej grupie (4-5 osób).
Zaplanuj czas na uczestnictwo w zajęciach i na praktykę własną w domu (około 45-60 minut).

Prowadząca:
Dr Magdalena Koch-Wilk
Certyfikowana nauczycielka kursów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), absolwentka PŁ. Moja wewnętrzna chęć niesienia pomocy, skłoniła mnie do zgłębiania praktyki mindfulness, dzięki której pomagam innym w odnalezieniu tego, na co nie zwracają uwagi w codziennym, pędzącym świecie. Z pasją praktykuję regularną medytację oraz uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych, prowadzę własną grupę medytacyjną online.
Współpracuję z Polskim Instytutem Mindfulness. Współtworzyłam i współprowadziłam warsztaty skierowane do seniorów, których celem było propagowanie zdrowego odżywiania u osób starszych, nauka nowych nawyków żywieniowych, uważności, redukcji stresu. Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Łodzi.
Jestem autorką warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i mindfulness, prowadzę certyfikowane kursy redukcji stresu MBSR, indywidualne treningi uważności, dwu-godzinne warsztaty z elementami uważności i przybliżające styl mindfulness, a także współpracuję z klubem sportowym przeprowadzając treningi mentalne w oparciu o uważność.
W praktyce indywidualnej wspieram klientów w głębokiej transformacji osobistej. Dzielę się swoją wiedzą z każdym, kto poszukuje holistycznej drogi rozwoju osobistego. Poprzez naukę uważności pomagam innym w zwiększeniu poczucia dobrostanu, redukcji codziennego stresu do zdrowych granic oraz zwiększeniu efektywności koncentracji, pracy i nauki. Pomagam w zmianie jakości życia, pokazując jak zadbać o samopoczucie, równowagę wewnętrzną i szczęście.

Praktykuję mindfulness i pomagam innym w odnalezieniu tego, na co nie zwracają uwagi w codziennym, pędzącym świecie. Regularnie medytuję i uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych.
Stale współpracuję z Centrum Medycznym w Łodzi i realizuję się prowadząc konsultacje indywidualne w oparciu o trening uważności. Realizuję 8-tygodniowe certyfikowane kursy MBSR według programu J. Kabata – Zinna stacjonarnie i online, prowadzę warsztaty z elementami uważności, grupy medytacyjne.

W praktyce indywidualnej wspieram klientów w głębokiej transformacji osobistej. Dzielę się swoją wiedzą z każdym, kto poszukuje holistycznej drogi rozwoju osobistego. Poprzez naukę uważności, pomagam innym w zwiększeniu poczucia dobrostanu, redukcji codziennego stresu do zdrowych granic oraz zwiększeniu efektywności koncentracji, pracy i nauki. Pomagam w zmianie jakości życia pokazując, jak zadbać o samopoczucie, równowagę wewnętrzną i szczęście.

Accessibility