Potrzeby i oczekiwania diabetologicznych zespołów terapeutycznych dotyczących edukacji żywieniowej u dzieci i młodzieży ze świeżo rozpoznaną T1D.

Podczas zeszłorocznej Pediatrycznej Akademii Diabetologicznej 2022, w trakcie warsztatów dietetycznych zrodziła się myśl ujednolicenia postępowania dietetycznego, tj. przygotowania standardów postępowania dietetycznego w przypadku świeżo rozpoznanej cukrzycy typu 1 u dzieci i młodzieży. Obecne na warsztatach osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Przedstawiły schematy swoich działań i zaprezentowali wiele ciekawych pomysłów. Jednak pojawiło się również wiele pytań i trudności w realizacji szkoleń dietetycznych na oddziałach szpitalnych. W związku z tym z wielkim entuzjazmem powracamy do tego pomysłu mając nadzieję na włączenie się wielu pediatrycznych ośrodków diabetologicznych w inicjatywę zorganizowania debaty na ten temat.

Przygotowałyśmy dla Państwa ankietę ( link poniżej) dotyczącą powyższych kwestii i bardzo liczymy na Państwa udział w tej ankiecie, a potem owocne obrady podczas warsztatów PAD 2023.

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety do 20.11.23.

link do ANKIETY_kliknij tutaj

Accessibility