KURS REDUKCJI STRESU MBSR METODĄ MINDFULNESS

Dr Magdalena Koch-Wilk

w dniach: wtorki
godziny pracy: 10:00-11:00

UWAGA! Zapisy telefonicznie od 10:00 do 20:00 pod nr telefonu: 696 872 846.

Uważność pomaga radzić sobie ze stresem w wielu obszarach naszego życia: w pracy, szkole, zdrowiu, w relacji ze sobą, w kontakcie z drugim człowiekiem, w zmieniających się zadaniach do wykonania, czy kolejnych obowiązkach. Istotą uważności jest koncentracja na bieżących przeżyciach, z przyjaznym nastawieniem i akceptacją, zauważanie ich, przyjmowanie i obserwowanie bez względu na to, czy są przyjemne, nieprzyjemne, czy neutralne.

Kurs jest realizowany według programu oryginalnego, zgodnie z międzynarodowymi standardami Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA). 8 – tygodniowy program opracowany  przez profesora neurobiologii Jona Kabat – Zinna pozwala uczestnikom na doświadczanie szeregu ćwiczeń uważności i medytacji i włączanie ich do życia na co dzień, oferując sprawdzone metody mindfulness, które pomagają milionom ludzi na całym świecie w radzeniu sobie ze stresem umożliwiając odnalezienie wewnętrznego spokoju.

Każda cotygodniowa  sesja  trwa 2,5 godziny, zapewniając stopniowe wprowadzenie do praktyk mindfulness. Ponadto kurs obejmuje Dzień Uważności, 6 godzinny dzień w ciszy, podczas którego uczestnicy mają okazję do praktykowania w milczeniu. Kursanci otrzymują również materiały edukacyjne w postaci skryptów i nagrania medytacyjne. Kurs jest przestrzenią, w której korzystając ze wsparcia grupy i doświadczeń nauczyciela, można zdobyć narzędzia  do trwałej zmiany.

Współczesne badania naukowe potwierdzają, że kurs  MBSR, to jeden z najbardziej przebadanych programów tego typu na świecie a praktykowanie uważności korzystnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i szczęście. Program charakteryzuje się spójną strukturą a jednocześnie pozwala uczestnikom na własne tempo pracy, rozwijanie i pogłębianie praktyki. W całości opiera się na świeckich technikach medytacyjnych dostarczając jednocześnie wielu narzędzi do obserwacji siebie i otoczenia z ciekawością i bez oceniania.

Istnieje wiele korzyści jakich możemy doświadczyć, uczestnicząc w tym programie, m.in., lepsze radzenie sobie ze stresem, wsparcie w leczeniu wielu chorób, poprawa koncentracji i jakości relacji, zwiększenie odporności organizmu, poprawa zdrowia fizycznego i emocjonalnego,  lepsze samopoczucie, a co za tym idzie, w sposób realny podnosi jakość własnego życia.

W programie kursu:

  1. Odkrywanie uważności – czym jest uważność, czym nie jest, w jaki sposób możesz korzystać z niej w życiu codziennym.
  2. Jak postrzegamy świat i siebie – nasz „automatyczny pilot” a uważność, własne przekonania a stres, uważna obserwacja siebie i otaczającego świata.
  3. Zadomowianie się we własnym ciele – świadomość ciała, uważny ruch, współczucie dla swojego ciała.
  4. Czym jest stres – źródła pochodzenia stresu, automatyczne reakcje na stres, świadoma odpowiedź na stres, jak uważność pomaga w radzeniu sobie ze stresem.
  5. „Myśli są tylko myślami.” –  zauważanie myśli, bycie z nimi, zrozumienie ich powiązania z rozwojem stresu.

6. Trudności w porozumiewaniu się – praca ze zmysłami, radzenie sobie z emocjami, do czego są potrzebne, w czym wspierają, trudności w porozumiewaniu się.

    7. Dbanie  o siebie – czy mam prawo zrobić coś tylko dla siebie? Co oznacza dbanie? Co oznacza bycie z życzliwością, z szacunkiem, wsłuchiwanie się w swoje potrzeby.

   8. „Patrz wstecz i idź naprzód.” – jak mogę wspierać swoją praktykę, w jaki sposób pielęgnować uważność w swoim życiu, inspiracje na przyszłość.

Podsumowując:

  • 8 spotkań po 2,5 h raz w tygodniu|
  • udział w Dniu Uważności – sesja praktyki 6h
  • materiały i nagrania z instrukcjami do własnej praktyki w domu
  • certyfikat ukończenia kursu
  • indywidualna konsultacja przed i po kursie

Cały kurs odbywa się  stacjonarnie w CEM Pro Sano. Najbliższy kurs mbsr planowany jest w  marcu 2024.  Szczegóły podamy wkrótce.

Dr Magdalena Koch-Wilk

Nieuważne życie jest dziś bardzo powszechne. Wszystko nas pogania: Internet, e-maile, sms, oczekiwania wobec samych siebie, oczekiwania innych wobec nas.

Uważność jest energią, przyczynia się do zmiany motywacji, do odkrywania swoich głębokich wartości i prawdziwych potrzeb, które poznajemy, będąc sami ze sobą w ciszy. Wiedząc o tym, możemy zmienić nasze życie, naszą relację ze sobą, z innymi, zadbać o siebie, o swoją energię życiową.

Jestem certyfikowaną nauczycielką mindfulness MBSR (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness – Based Approaches/ Polski Instytut Mindfulness), trenerką rozwoju osobistego.

Jestem doktorem PŁ, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności i kosmetologiem Studiów Podyplomowych PŁ. Od zawsze interesuje mnie człowiek sam w sobie. Jestem w procesie certyfikacji w zakresie neuromedytacji, a także w procesie mentoringu mindfulness.  Moja wewnętrzna chęć niesienia pomocy, skłoniła mnie do zgłębiania praktyki mindfulness, dzięki której pomagam innym w odnalezieniu tego, na co nie zwracają uwagi w codziennym, pędzącym świecie. Z pasją praktykuję regularną medytację oraz uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych, prowadzę własną grupę medytacyjną online.

Współpracuję z Polskim Instytutem Mindfulness, jestem kierownikiem Studium Nauczycielskiego MBSR przygotowującego do zostania nauczycielem MBSR (8-tygodniowych kursów redukcji stresu) zgodnie ze standardami międzynarodowymi. Współtworzyłam i współprowadziłam warsztaty skierowane do seniorów, których celem było propagowanie zdrowego odżywiania u osób starszych, nauka nowych nawyków żywieniowych, uważności, redukcji stresu. Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Łodzi. Współpracowałam z klubem sportowym przeprowadzając trening mentalny w oparciu o uważność. Jestem autorką  warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i mindfulness, prowadzę certyfikowane kursy redukcji stresu MBSR, indywidualne treningi uważności, dwu-godzinne warsztaty z elementami uważności i przybliżające styl mindfulness.

W praktyce indywidualnej wspieram klientów w głębokiej transformacji osobistej.  Dzielę się swoją wiedzą z każdym, kto poszukuje holistycznej drogi rozwoju osobistego. Poprzez naukę uważności pomagam innym  w zwiększeniu poczucia dobrostanu, redukcji codziennego stresu do zdrowych granic  oraz zwiększeniu efektywności koncentracji, pracy i nauki. Pomagam w zmianie  jakości życia, pokazując jak zadbać o samopoczucie, równowagę wewnętrzną i szczęście.


CENTRUM EDUKACJI MEDYCZNEJ – Pro Sano
Leczenie chorób metabolicznych i zaburzeń odżywiania 

KONTAKT:
Łódź, ul. Bł. A. Pankiewicza 15
działamy: poniedziałek – piątek
godziny pracy: 10:00 – 20:00
telefon: 696 872 846

www.diabeciaki.pl/cem-pro-sano

Accessibility