Kampania społeczna – “Zmierz cukier i przejmij kontrolę nad cukrzycą”

Kampania społeczna inna niż wszystkie!

„Zmierz cukier i przejmij kontrolę nad cukrzycą”

Cel naszej kampanii jest jasny: przy wykorzystaniu odpowiednich badań wcześnie wykryć i jak najszybciej zacząć leczyć cukrzycę.

Dlaczego czynnik czasu jest tak ważny?

Cukrzyca typu drugiego jest chorobą, która rozwija się powoli, początkowo jej objawy są bardzo subtelne. Potrafi rozwijać się kilka lat, prawie zupełnie bezobjawowo. Dzieje się tak do momentu, gdy nagle wszystkie symptomy się zaostrzają i wtedy zaczynamy szukać pomocy. O cukrzycy dowiadujemy się dopiero podczas badania poziomu cukru, kiedy jest on znacznie podwyższony. Tutaj czeka nas nieprzyjemna niespodzianka: okazuje się, że nie jesteśmy chorzy od dziś, tylko od chwili pojawienia się cukrzycy w naszym organizmie, a było to np. siedem lat temu. Tak licząc, za siedem lat będziemy chorzy już od czternastu lat, a nieleczona cukrzyca z każdym rokiem sieje spustoszenia w organizmie. Niestety.

Cukrzyca typu 1 rozwija się szybciej i z tego powodu ujawnia się znacznie prędzej.

O czym warto pamiętać – większość konsultacji jest bezpłatna, dlatego pacjentów nie ograniczają względy finansowe.

Fundacja Diabeciaki stara się dotrzeć z kampanią wszędzie gdzie się da, mierząc Wam cukier, by przeciwdziałać niewiedzy i konsekwencjom z niej wynikającym. Między innymi dzięki płycie „Słodycz śpiewania” Fundacja Diabeciaki może realizować swoje cele statusowe.

Płytę możesz kupić klikając w ten link, tym samym wesprzesz nasze idee.

Accessibility